Воскресенье, 22.04.2018, 23:22
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

...

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Проблема захворюваності молочних залоз

 Проблема захворюваності молочних залоз є однією з важливих і приорітетних у сучасній медицині. Це обумовлено тим, що дисгормональні ураження молочних залоз поза періодом лактації та вагітності найбільш поширена патологія репродуктивної системи жінок. Кількість захворювань на мастопатію складає 50 – 70%.

Доброякісна гіперплазія молочних залоз (МЗ) об’єднує захворювання, що пов’язані з гормональними змінами у організмі.  МЗ мають високу чутливість до гормональних факторів, знаходяться під впливом геніальної патології та особливо чутливі до психоемоційних  зривів.

Увага лікарів до дисгормональних гіперплазій МЗ пов’язані з тим, що вони визначають ризик виникнення раку молочної залози. Дослідження показали, що ризик РМЗ збільшується залежно від структурних змін залозистої і сполучної тканин. Особливу небезпеку складають проліферативні форми доброякісних пухлин МЗ. З цією патологією ризик захворіти РМЗ збільшується в 25-30 разів.

МЗ  є органом-мішенню для статевих гормонів, стресових гормонів, гормонів щитовидної залози та токсинів. Збільшується гормональна навантаження на МЗ на фоні менструального циклу, вагітності, лактації і менопаузи.

Мастопатія виникає в результаті поєднаної дії багатьох факторів, таких як: генетичні, конституційні, гормональні,психо-емоціональні, екологічні, професійні, соціально-економічні та інші. Необхідно відзначити, що фактори ризику не завжди є причиною захворювання і можуть лише підвищувати вірогідність розвитку мастопатії.

Ризики мастопатії можна розділити на три основні групи:

Фактори низького ризику -  особливості дієти, багатої жирами, переривання першої вагітності, тривала гормонотерапія.

Середнього ризику – ранні місячні (до12 років), пізня менопауза (після 55 років), перші пологи пізніше 30 років, безплідність, високий соціально-економічний статус, часте вживання алкоголю та куріння.

До високого ризику відноситься сімейний анамнез (РМЗ у родичів 1- лінії), мутації в генах. Дослідження показали, що важливим фактором виникнення раку МЗ є спадкова мінливість генів по материнській лінії. При наявності гену CYP19A1 риск захворіти раком МЗ у нащадків жіночої статі майже 100%!

Зростання захворюваності МЗ збільшуеться у міру зростання соціального рівня життя жінок. У вищих соціальних шарах, особливо у жінок, які мають вищу освіту, відзначено збільшення ризику захворіти на мастопатію в порівнянні з низько кваліфікованими робітницями. Існує зв'язок між соціальними проблемами і виникненням мастопатії. Його можна пояснити нервово-психічним станом жінок, що є передумовою мастопатії. Це незадоволеність сімейним станом, побутові конфлікти, конфліктні стани на робочому місці, психічний стрес, несприятливі сексуальні чинники в житті. Великий ризик виникнення мастопатії  мають жінки, які розведені та жінки, які не були заміжні. Прагнення до материнства у жінки є природним проявом її фізіологічних і психологічних потреб, а відсутність гармонійного поєднання цих чинників може привести до виникнення стійкого вогнища збудження в корі головного мозку і може сприяти розвитку соматичних розладів.

Ризик розвитку МП зростає при відсутності пологів і великій кількості штучних абортів, порушення менструального циклу, особливо в молодому віці.

Захисний ефект від мастопатії пов’язано з багатодітністю,  чим більше пологів і довший період лактації – тим менший ризик захворіти МП та РМЗ.

Важливим негативним фактором є гінекологічні захворювання – це запальні захворювання, особливо запалення придатків матки. При такій патології на тривалий час порушуються показники гормонального балансу жіночого організму.

Сексуальна незадоволеність може бути одним із найважливіших чинників розвитку мастопатії. Це зв’язано з тим, що статевий потяг у жінок тісним чином обумовлений станом в емоційній сфері. Тривала сексуальна незадоволеність приводить до порушення у вегетативних центрах головного мозку та сприяє розвитку невротичних реакцій. В наслідок чого виникають ендокринні порушення у хворих.

Висловлюється думка, що є зв'язок між ризиком захворювання на МП та підвищеним вживанням продуктів з вмістом кофеїну, алкоголю, тютюнопаління.

Таким чином, шановні гості нашого сайту, ми підказали Вам основні негативні чинники, які впливають на Ваше самопочуття, та можливість їх уникнення.

Але якщо Ви у зоні ризику – ласкаво просимо до нас на обстеження!

З повагою, Бобиляк Олег Романович!  


$ADVBT_1$

Категория: Мои статьи | Добавил: Рус (13.01.2011)
Просмотров: 885 | Теги: маммолог, заболевание молочных желез, Консультация, Лечение | Рейтинг: 0.0/0
RSS

Форма входа

Категории раздела

Мои статьи [59]

Поиск

Маммолог статьи

[25.10.2017]
Смертельно опасные продукты
[04.06.2017]
Как выбрать бюстгальтер для подростка? Олег Бобиляк в программе СТБ – За живе!
[22.12.2016]
Что такое позднее вскармливание? Олег Бобиляк в передаче За живе.
[04.11.2016]
Увеличение груди маммолог Бобиляк Олег в передаче ЗА ЖИВЕ
[15.09.2016]
Можно ли узнать заранее о раке груди, комментарий Олега Бобиляка передаче на ICTV
[15.09.2016]
Олег Бобиляк в передаче "За живе" канал СТБ.
[20.04.2015]
Интересный факты об человеческом теле!

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0